fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelinler için Düğüne Hazırlık Rehberi

Yaz sezonu, düğün sezonu demek; bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen yakın zamanda muhteşem bir düğün eşliğinde bir yuvaya kavuşacaksınız, ancak bütün hazırlıklarınızı tamamladığınıza emin misiniz? Gelinler için özellikle son aylar, oldukça telaşlı geçebilir ve bu durumun aşılması için hazırlıkların çok önceden başlamasının şart olduğu kanaatindeyiz. Bakıldığında, yaz sezonunda yapılacak bir düğünün hazırlığı, birkaç ay öncesinden başlamalıdır ve bu yazımızda, gelinler için düğüne hazırlık rehberi oluşturacağız.

Bir gelinin, düğün merasiminden önce yapması gereken şeyler nelerdir? Bunları öğrenmek, şüphe yok ki sizlere yarar sağlayacaktır ve eksiklerinizi tamamlamanız yolunda iyi bir rehber hazırladığımıza inanıyoruz.

1. Gelinlik Seçimi ve Terzi

Terziler, sizleri vezir de edebilir, rezil de… Bunu unutmamakta fayda var ve bu sebepten çok iyi bir terzi seçmek, kesinlikle çok önemli. Gelinliğinizin vücut hatlarınıza göre tipi ve seçimi, şüphe yok ki arkadaş tavsiyesi ile yapılabilir, ancak başarılı bir terzi, sizin için kusursuzu seçer. Bu sebepten, şehrinizin başarılı sayılabilecek terzilerinden aylar önce randevu almanız ve bu konuları tartışmanız, provalara gitmeniz, nihayetinde gelinliğinizi seçmeniz çok önemli.

Ayrıca, gelinlik seçimine dair modaya uyum konusunda endişelenmeniz haklı bir durum olsa da, kendinize en çok yakışanı giymek şüphesiz çok önemli ve güzelliğinizin önüne modanın geçmesine kesinlikle izin vermemenizi tavsiye ediyoruz.

2. Kuaför Seçimi ve Bakımların Yaptırılması

Bu konuda erkekler kadar rahat olamadığınız aşikâr. Zira, saç bakımından cilt bakımına kadar pek çok bakım, aylar sürebiliyor. Bu sebepten, gelinlerin muhakkak birkaç ay önceden kuaförlerden randevu alması ve yapılması gerekenleri planlaması gerekmektedir. Cilt bakımları, saç bakımı ve daha pek çok şey; sizlerin zamanını epey alabilir.

Bu sebepten, son dakikaya bırakmaksızın bazı şeylerin kısa sürede yapılması, en azından planlanması gerektiğini savunmaktayız. Ek olarak, gelinliğinizin seçilmesi ve saç bakımınızın yapılıp saç stilinizin, gelin saçınızın buna göre belirlenmesi de çok önemli. Bu sebeplerden, gelinlik seçimi ile saç seçimi paralel olarak ilerlemeli!

3. Gelin Çantası Hazırlığı

Gelinlerin çantasının hazırlanması kesinlikle çok önemli. Bakıldığında, gecenin sonunda çıkılan yolculukta pek çok şey başınıza gelebilir ve bu gelin çantasını bir deprem çantası olarak düşünebilmeniz de mümkün. Çıkabilecek her türlü aksilik ve probleme karşı bir çözümünüz, gelin çantanızda bulunmalıdır ve bu yolla, muhteşem bir gece geçirebilmek kesinlikle sizin elinizde.

Deodorant, parfüm, türlü koku gidericiler, çamaşırlar ve daha fazlasını mutlaka gelin çantanızda bulundurmanız gerekiyor.

Bu üç adım ile düğüne çok daha planlı ve programlı bir biçimde hazırlanabilir, bu sayede herhangi bir şeyi eksik olmaksızın kusursuz bir düğün yaşayabilirsiniz.

Ek olarak, cilt bakımlarınızı daha önce yaptırdığınız gibi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz, aksi durumda türlü cilt alerjileri ortaya çıkabilir ve bu durumu da yaşamak istemezsiniz.

Mutluluklar…

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından...

Sünnet İçin En Doğru Zaman Nedir ?

Sünnet İçin En Doğru Zaman Nedir ?Erkek çocuğa sahip olan aileler için yaz mevsimi, sünnet mevsimi olarak görülebilir. Ebeveynler, çocukları için alacakları karardan kesin olarak emin olmayabilirler. Yaz mevsiminde sünnet olan çocuk sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Fakat aileler sünnet için en uygun tarihin ne zaman olduğunu bilmiyorlar. Kimi aileler doğumdan...

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...