fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri

Kına gecesi düzenlemek isteyen ve kına gecesi için popüler şarkı listeleri hazırlamak isteyen her insan, bazı unsurları dikkate alarak hazırlama yapmalıdır. İlk olarak, kısa gecesinde gerçekleştirilmek istenen bir etkinlik olabilir.

Bu etkinlik ve kına gecesi akışının hangi zamanlarda yapılacağını bilmek, popüler olan şarkılardan liste hazırlanmasını ve bu listedeki şarkıların daha düzenli olmasına yardımcı olacaktır. Bu bağlamda, konu hakkında; popüler şarkı listeleri nasıl belirlenir, bu şarkıların isimleri nelerdir, hangi sırayla şarkılar listeye yerleştirilmelidir, konularını da bilmek gerekir.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri Neye Göre Seçilir?

Kına gecesi etkinlikleri genel olarak; kültüre uygun şekilde düzenlenen bekarlığa veda partisi anlamına gelen, kadınların kendi arasında düzenlikleri ve eğlenceli bir ortamın kurulduğu etkinliklerdir. Bu etkinliklerin daha dinamik olmasını ve eğlenceden alınan verimin artırılmasını sağlamak için ise müzik tercihi yapılmalıdır.

Bu durumlar da değerlendirildiği zaman, seçilecek olan şarkılardan bir liste hazırlanması kına gecesinin güzel geçmesi açısından oldukça önemlidir. Liste içerisinde yer alan şarkıların seçimi; gelinin ortama giriş esnasının nasıl geçirilmek istendiğine, yapılacak bir dans gösterisinin olup olmadığına, oyun havası mı yoksa daha durağan müziklere mi ilginin yoğun olduğuna göre belirlenir.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listesi Örneği

Kına gecesi içerisinde kullanılabilecek olan ve oldukça popüler bulunan şarkı listesi örneği oluşturulması, doğrudan listeyi uygulamak isteyen insanlar açısından önemlidir.

Bu liste örneği ise şu şekildedir:

  • Gelinin kına gecesi ortamına giriş aşamasında: Yavaş ritme sahip olan, isteğe göre dans müziği olabilecek bir şarkı seçilmelidir. Kına gecesi girişinde damadın da ortamda bulunma ihtimali, dans müziği seçeneğini daha kuvvetli hale getirecektir. Bu nedenle, Tarkan-Beni Çok Sev şarkısı kullanılabilir.
  • Yapılacak bir dans etkinliği, gelin salona girdikten hemen sonra sergilenir. Dans için seçilen şarkının bu arada yer alması gerekir.
  • Giriş ve gösteri aşamasının tamamlanması sonrası, kına gecesinde yer alan davetlilerin hareketlenmesiyle devam etmelidir. Bu aşamada; Mezdeke, Damat Halayı ve Ankara Havası şarkıları kullanılabilir.
  • Kına gecesinin olmazsa olmaz etkinliği, geline kına yakılmasıyla taçlandırılır. Bu nedenle, enerjisini atan davetlilerin kına aşamasında dinlenmesi gerekir. Kına yakılması esnasında ise oldukça popüler olan, Kınayı Yakmışlar Geline şarkısı tercih edilebilir.
  • Kına yakılmasından sonra kına gecesinin asıl amacı tamamlanmış olacaktır. Davetlilerin gitmeye başlayacağı zaman dilimi, kına yakıldıktan sonra geleceği için; eğlencenin doruklarında devam etmesi, bu nedenle de Ankara Havası gibi heyecan katan müziklere devam edilmesi gerekir.

Bu liste tamamlandığı zaman, güzel bir kına gecesi etkinliği ve eğlenen davetliler göz önüne çıkacaktır.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri Hangi Sırayla Yerleştirilir?

Düzenlenecek olan kına gecesi etkinliği, kendi içerisinde konsepti olan bir etkinlik olabilir. Örnek olarak; Hint dans ve müziği konseptli kına gecesi etkinliği, batı dansları içeren etkinlik veya müzikle alakalı bir konsepte uygulanan bir kına gecesi etkinliği olabilir.

Konsept ne olursa olsun, etkinliğin hangi akış sırasına göre düzenlenmek istendiğine karar verilmeli ve şarkı listesi buna göre hazırlanmalıdır. Kına gecesi içerisinde müzik için bekleme olmaması için, şarkı listesinin devam edecek şekilde ayarlanması gerekir.

Sırasına uygun yerleştirilmeyen şarkılar ise; müziğin başında birinin beklenmesine, şarkı geçişlerinde sorun yaşanmasında, şarkı aranırken zaman kaybedilmesine neden olacaktır.

Ayrıca bu tür teknik sorunlar, davetlilerin sıkılarak kına gecesinden ayrılmak istemesine dahi neden olabilir. Sonuç olarak, daha güzel bir kına gecesi için; şarkıların akış sırasına karar verilmesi ve buna göre liste içerisinde sıra almasının sağlanması gerekir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ?

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ? Yurt dışında evlenmek sanırım her genç kız ve genç delikanlıların hayalinde yatmaktadır. Birçok kişi, yurt içerisindeki düğün maliyetlerinin bile yüksek olmasından dolayı yurt dışı evliliğini sadece hayal olarak görmektedir. Son zamanlarda ekonomik durumu iyi ya da kötü olan kişilerin sık sık yurt dışında düğün yapması...

Düğün Fotoğrafı İçin Uygun Alan Seçimi Nasıl Yapılır?

Düğün Fotoğrafı İçin Uygun Alan Seçimi Nasıl Yapılır?Dünya üzerinde birçok çift hayatlarını birleştirerek dünya evine girmektedir. Düğünden geriye kalan bu özel anların ölümsüzleştirilmesi de düğün kadar çok önemli bir hal almıştır. Bu anları ölümsüzleştirmek için bir numaralı adres düğün fotoğrafçılarıdır. İstenilen mekan ve zamanda gerçekleştirilen düğün...

Düğün Hazırlıkları Süreci

Düğün Hazırlıkları SüreciDüğün sezonu açıldı. Evlenmek isteyen birçok kişi bu ayları değerlendirmek için evlilik hazırlıklarını hızlandırarak devam etmektedir. Düğünlerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de hiç şüphe yok ki davetiye olmaktadır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere herkes hayalini kurduğu ve genellikle ömürlerinde sadece...